Vesna Bojanić

Kompetencije

Osnovne i master studije je završila na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, gde je sada doktorand. Osim toga, završila je višegodišnju obuku iz integrativne dečje psihoterapije i stekla status psihoterapeuta. U pristupu primenjuje i znanja iz drugih pravaca iz kojih je obučavana: kognitivno-bihejvioralne terapije i transakcione analize (TA 101). Sertifikovani je trener asertivne komunikacije, i učesnica mnogih seminara na temu porodičnog nasilja, delikventnog ponašanja, mentalnog zdravlja mladih, ali i JPOA ciklus seminara koji se odnose na obrazovanje odraslih. Publikovani je autor naučnih članaka u međunarodno priznatim časopisima i izlagač na konferencijama u zemlji i regionu.

Profesionalno iskustvo

Ima višegodišnje iskustvo u radu u srednjim školama, i kao nastavnik i kao stručni saradnik. Poseban akcenat stavlja na rad sa darovitiom decom i na inkluzivno obrazovanje, rad na adolescentnim krizama, problemima na polju mentalnog zdravlja, seksualnosti, kao i sa problemima nasilja i delikvencije. U radu sa odraslima ima iskustvo sa problemima depresije, poremećaja ličnosti i poremećaja ponašanja, koje je stekla kao psiholog u Okružnom zatvoru, a o problemima kriminogenog ponašanja je sprovela i istraživanje koje je izlagano na Kongresu psihologa.  Iskustvo u radu sa osobama sa invaliditetom je stekla kao stručni saradnik u preduzeću za profesionalnu rehabilitaciju i radno zapošljavanje. Iskustvo savetodavnog i psihodijagnostičkog rada sa decom i odraslima, pored pomenutog, stekla je i kao spoljni saradnik u poliklinici “Badawi”, a u poslednje 4 godine autor je predavanja na temu psihološkog zdravlja trudnica i porodilja, i aktivni saradnik udruženja “Anahitas”.

Autor je i realizator akreditovanog programa obuke stručnog usavršavanja za zaposlene u prosveti „Škola bez diskriminacije” (Nataša Pavlović dipl.pedagog, Vesna Bojanić master psiholog), Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja.

Pristup

Radeći na više različitih mesta, sa različitim tipovima sagovornika i različitim problemima, poželela sam da konačno imam svoje mesto. Mesto na kome ćemo okupiti tim, koji će se rukovoditi isključivo stručnim i naučnim principima i etički pristupiti svakom pojedincu. Smatram da je problem mentalnog zdravlja jedna od gorućih tema i da je ključno da se njome ozbiljnije pozabavimo. U eri digitalne komunikacije, izolacija ljudi je sve izraženija i tegobe pojedinaca sve više prolaze neprimećeno. Kao majka dvoje dece, volela bih da odrastaju u svetu gde će psihološko blagostanje i empatija i dalje biti na ceni, a smatram da su psihoterapija i kontinuirani rad na sebi, jedan od glavnih načina da to i postignemo.